جراحی بینی نیمه فانتزی در مشهد+ عکس نمونه

عمل جراحی بینی ، یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار است که تقریبا همه با آن آشنا هستند ؛ جراحی بینی معمولا با استفاده تکنیک های متعدد و مدل های متنوع از جمله عمل بینی نیمه فانتزی انجام می شود. انتخاب مدل عمل بینی معمولا با توجه به نوع بینی که استخوانی باشد یا گوشتی انجام شده و در نهایت با توجه به فرم صورت جراحی انجام می شود. در ادامه همراه ما باشید تا با یکی از پرطرفدار ترین مدل های رینوپلاستی ، یعنی جراحی بینی فانتزی آشنا شوید.

عکس جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی چیست؟

عمل بینی نیم فانتزی ، نوعی روش و مدل رینوپلاستی می باشد که در حد وسط بینی نچرال (طبیعی) و فانتزی قرار می گیرد. بینی نیمه فانتزی به دلیل مزیت هایی که دارد ، از پرطرفدار ترین مدلهای بینی به شمار رفته و بسیاری از افراد این مدل بینی را می پسندند.
معمولا جراحی نیمه فانتزی بینی ، جراح سعی دارد که قوس بینی کمی ایجاد تا بینی از حالت طبیعی خارج و در مقابل نوک بینی طبیعی فرم دهد . (یا بالعکس) بنابراین اگر بخواهیم به صورت کلی در نظر بگیریم ، تفاوتهای عمل بینی نیمه فانتزی و فانتزی بسیار نامحسوس خواهد بود.

ویژگی های بینی نیمه فانتزی

به طور کلی در بینی های نیمه فانتزی ، حجم بینی به طور کامل کوچک می شود ، قوز بینی برطرف و پره ها نیز جمع می شوند . اما مهمترین ویژگی که بینی های نیمه فانتزی دارند ، تغییرات بسیار نامحسوس و ظریف آن است. بنابراین مهمترین ویژگی هایی که می توان یک بینی نیمه فانتزی را تشخیص داد عبارت اند از:

 • بینی نه فرم طبیعی و نچرال دارد نه قوس شدید و کاملا فانتزی
 • در بینی های نیمه فانتزی سوراخ های بینی کوچک هستند
 • قوس بسیار ظریف و کم
 • نوک بینی جمع شده اما به صورت طبیعی
 • حفظ فاصله میان لبها و بینی

جراحی بینی نیمه فانتزی مناسب چه افرادی است؟

در مرحله اول انتخاب مدل بینی می تواند بر طبق سلیقه بیمار انتخاب شود ؛ اما گاهی متخصصی که به آن مراجعه می شود با بررسی شرایط پوستی و نوع بینی ، مشاوره دقیق تری از نوع جراحی ، بینی که مناسب فرم صورت است و همه جوانب جراحی ارائه داده تا زیبا جو را با همه موارد آشنا کند. جراحی بینی نیمه فانتزی در مشهد به دست دکتر یگانه تیموری جای هیچ نگرانی نداشته و همراه بهترین نتیجه خواهد بود. بنابراین برخی از افراد زیر بهترین کاندیدای عمل بینی نیمه فانتزی که همراه با تغییرات گسترده بر چهره خواهد بود ، افراد زیر به شمار می روند :

 • افراد دارای بینی های بزرگ و استخوانی
 • فرم صورت گرد و ریز که بینی نیمه فانتزی زیبایی را چند برابر و صورت را بی نقص می کند
 • دارا بودن تناسب لازم میان لبها ، چشمها و بینی

جراحی نیمه فانتزی برای انواع بینی ها

به طور کلی هرچه بافت استخوان و غضروف بینی بیشتر باشد ، تغییراتی که قابل اعمال خواهد بود نیز بیشتر است. برای مثال در بینی هایی که استخوان ضعیفی دارند و بافت گوشتی آن بیشتر است ، تغییرات محدود تر خواهد بود ؛ البته که تبحر جراحی که به آن مراجعه می کنید نیز در تعیین نتایج عمل و نحوه جراحی نیز بسیار موثر بوده و می تواند بخشی مهمی از فرایند رینوپلاستی شما به شمار برود.

تفاوت بینی نیمه فانتزی و فانتزی در چیست؟

به طور کلی همانطور که از نامش پیداست ، بینی نیمه فانتزی به طور کامل عروسکی بود و فرم آن مشخص است. قوس شدید در استخوان پل بینی ، سوراخ های بسیار کوچک ، نوک بینی کاملا سربالا بوده و بینی به اصطلاح عروسکی است. در بینی های نیمه فانتزی این تغییرات بسیار محدودتر بوده و کمتر به چشم می خورد. یکی از دلایل علاقه زیباجویان به این سبک جراحی همین قوس محسوس و ظریفی است که در جراحی بینی نیمه فانتزی ایجاد می شود. 

آیا عمل بینی نیمه فانتزی برای من خوب است؟

نمی توان تعیین کرد که چه افرادی به طور مطلق مناسب عمل بینی طبیعی و چه افرادی مناسب عمل نیمه فانتزی هستند ؛ بلکه زیباجویان باید با مراجعه به جراح بینی در مشهد نسبت به بررسی شرایط سلامتی و نوع بینی ، بهترین شیوه عمل را انتخاب کنند.

آمادگی های لازم برای عمل نیمه فانتزی بینی

برخی اقدامات بسیار ساده زیر جهت انجام جراحی نیمه فانتزی توصیه می شود:

 • انتخاب جراح با مهارت و با تجربه و مشاوره قبل از جراحی بینی
 • انجام آزمایشات مورد نیاز جهت انجام عمل
 • قطع استعمال سیگار یا استفاده از مشروبات الکلی
 • عدم استفاده از نمک

نتیجه گیری
بینی نیمه فانتزی یکی از زیباترین مدلهای بینی به شمار می رود و زیباجویان زیادی نسبت به انجام آن اقدام می کنند. بنابراین عزیزان می توانند با بررسی فرم صورت و آنالیز صورت ، بهترین شیوه و مدل بینی را انتخاب و جراحی انجام دهند.

بنده دکتر یگانه تیموری که استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستم ، پس از پایان دوره پزشکی عمومی وارد فیلد تخصصی گوش، حلق و بینی شده و با کسب رتبه ۴ بورد تخصصی خود را دریافت نموده و دوره فلوشیپ فوق تخصص آندوسکوپی بینی و سینوس را با کسب رتبه اول با موفقیت به پایان رساندم.

 

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها