اهمیت سن عمل بینی + حداقل و حداکثر سن ایده آل برای رینوپلاستی

سن عمل بینی یکی از فاکتورهای مهم در اقدام به انجام جراحی رینوپلاستی است. رسیدن بینی به بلوغ فیزیکی کامل برای دستیابی به نتیجه ای مطلوب از انجام عمل زیبایی بینی ضروری است. بینی افراد در یک سن ثابت به بلوغ کامل فیزیکی نمی رسد و در برخی زودتر و در برخی دیرتر اتفاق می افتد ولی معمولاً بعد از سن 16 سالگی رشد بینی کامل می شود و هیچ محدودیتی برای جراحی  زیبایی بینی وجود ندارد. اگر فرد قصد دارد که با اقدام به این عمل زیبایی ، ایرادات بینی خود را رفع کرده و جذابیت صورت خود را ارتقا دهد لازم است با یک جراح بینی خوب مشورت کند. دکتر یگانه تیموری بهترین جراح بینی در مشهد با ارائه مشاوره ای کامل در طول جلسه مشاوره ، معاینات جامعی را روی بینی بیمار انجام داده و در خصوص مناسب بودن شرایط داوطلبی ایشان ، بهترین ایده را پیشنهاد می کند.
در صورتی که افراد بدون توجه به سن و قبل از رسیدن بینی به رشد کامل برای انجام این عمل اقدام کنند ، بعد از عمل ، به دلیل ادامه رشد بینی ، نتیجه جراحی ممکن است از حالت نرمال خارج شود و در سنین بالا تر ، فرد با مشکل نیاز به انجام جراحی ترمیم بینی روبرو شود.

 

سن عمل بینی - دکتر یگانه تیموری

 

عمل بینی در سنین نوجوانی

نوجوانان اغلب در بازه سنی نوجوانی ، روی جنبه های زیبایی چهره خود حساس تر می شوند خصوصاً اینکه در این سن به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن آنها اتفاق می افتد ، بینی ورم می کند و بزرگ تر می شود و همین امر انها را بیشتربه فکر جراحی بینی می اندازد. اما با توجه به اینکه در دوره نوجوانی ، رشد بینی هنوز کامل نشده لازم است که نوجوان ، در تصمیم خود ، با در نظر گرفتن سن عمل بینی به شکلی آگاهانه تر تجدید نظر کند.

هر چند رینوپلاستی می تواند با بهبود ظاهر ، اعتماد به نفس را بیشتر کند ، اما نباید این امر باعث شود که سلامت مان را به خطر بیاندازیم. گفتگوی شفاف با جراح خوب بینی در مشهد در طول یک جلسه مشاوره کمک می کند تا شیوه تصمیم گیری نوجوان منطقی تر بوده و اندکی صبر به خرج دادن و به تعویق انداختن عمل تا زمان رشد کامل بینی ، از یک نتیجه دلچسب و ماندگار برخوردار شود.

عمل بینی در سنین بالا

بعد از رسیدن به سن رشد کامل بینی ، در صورت برخورداری فرد داوطلب از سلامت عمومی خوب ، محدودیتی برای انجام عمل زیبایی بینی از نظر سن عمل بینی وجود نخواهد داشت. اما نکته ای که باید در اینجا به ان توجه داشته باشیم این است که هر چه سن بالاتر می رود ، خاصیت کشسانی و ارتجاعی پوست کاهش پیدا می کند و با توجه به اینکه پوست ، نقش تعیین کننده ای در نتیجه جراحی زیبایی دماغ دارد ، با از دست رفتن خاصیت ارتجاعی آن ، کیفیت نتیجه عمل رینوپلاستی نیز ممکن است تحت تاثیرات منفی قرار گیرد.
از طرف دیگر با توجه به اینکه جراحی زیبایی بینی تحت بیهوشی انجام می شود ، ابتلا به برخی مشکلات قلبی و ریوی و بیماری های زمینه ای در سنین بالا می تواند به دلیل خطرناک بودن ، محدودیت هایی را در انجام جراحی بینی برای فرد داوطلب ایجاد کند.

سن مناسب برای جراحی بینی

سن جراحی زیبایی بینی در افراد مختلف بر حسب شرایط آنها متفاوت است. بهتر است بیمار در زمان تصمیم گیری برای انجام این جراحی در سن عمل بینی مناسب ، با یک متخصص گوش و حلق و بینی ماهر و با تجربه مشورت کند تا ایشان بعد از انجام معاینات لازم ، وضعیت بیمار را از نظر سلامت جسمی و روحی و واقع بینانه بودن انتظارات از نتیجه عمل زیبایی بینی مورد ارزیابی قرار دهد. همانطور که قبلاً گفته شد ، رسیدن بینی به رشد کامل یکی از الزامات برای قرار گرفتن تحت جراحی رینوپلاستی است. از طرف دیگر افزایش سن باعث می شود پوست حالت ارتجاعی خود را از دست دهد. پس با توجه به حائز اهمیت بودن این ملاحظات ، بهترین زمان برای انجام جراحی بینی در اوایل جوانی تا دهه چهارم زندگی است.

حداقل سن جراحی بینی

حداقل سن عمل بینی در دختران و پسران تا حدودی با یکدیگر متفاوت است ولی بینی اغلب در حدود 16 سالگی به رشد کامل می رسد و پس از آن محدودیتی در انجام جراحی بینی وجود ندارد. تشخیص پزشک متخصص عمل بینی بعد از انجام معاینات کامل ، می تواند بهترین پاسخ را به این سوال بدهد.

حداکثر سن عمل بینی

هر چند گفته شد که برای جراحی زیبایی بینی محدودیت سنی وجود ندارد ولی زمانی که سن بالا می رود ، خاصیت کشسانی و ارتجاعی پوست نیز کاهش می یابد و نمی توان نتایج عمل زیبایی بینی در یک فرد جوان را با یک فرد پیر مقایسه کرد. برای اینکه عواملی از قبیل از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست یا ابتلا به بیماری های زمینه ای ناشی از بالا رفتن سن جراحی بینی ، مانع برخورداری شما از مزایای این جراحی زیبایی نشود ، بهتر است تا قبل از دهه چهارم زندگی خود برای این عمل زیبایی اقدام کنید.

سن مناسب برای جراحی بینی گوشتی

بهترین سن جراحی بینی برای دماغ های گوشتی زمانی است که بینی علاوه بر رسیدن به رشد کامل از خاصیت ارتجاعی خوبی نیز در پوست خود برخوردار است. بینی های گوشتی به دلیل داشتن بافت غضروفی ضعیف و پوست ضخیم در طول جراحی رینوپلاستی ، جراح بینی در مشهد را با چالش هایی روبرو می کنند و در نتیجه جراحی کردن آنها اندکی دشوار بوده و باید به دست یک متخصص عمل بینی ماهر سپرده شود. در طول این جراحی ، دکتر خوب عمل بینی اغلب برای تقویت بینی و جلوگیری از افتادگی آن بعد از عمل دماغ ، از تکنیک گرافت غضروفی استفاده می کند. به این ترتیب ، حتی با بالا رفتن سن عمل بینی ، تغییری در نتیجه زیبای بینی رخ نخواهد داد.

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: