توصیه های کاهش درد بعد از جراحی بینی

عمل بینی دارای ماهیت تهاجمی می باشد و به همین دلیل ، تجربه کردن درد بعد از جراحی بینی امری اجتناب ناپذیر است ولی در طول دوره نقاهت ، جراح بینی ، دستورات و مراقبت های بعد از عمل بینی را توصیه می کند که برخی از آنها مخصوص مدیریت درد بعد از عمل بینی می باشد و کمک می کند تا بتوانیم دوره نقاهت این عمل زیبایی را با تجربه کمترین درد ، سپری کنیم. خوشبختانه ، جراحی رینوپلاستی در اتاق عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و در نتیجه در حین جراحی زیبایی بینی ، بیمار دردی احساس نخواهد کرد.
مراجعه به یک دکتر خوب عمل بینی ، رابطه مستقیمی در به حداقل رساندن ناراحتی تجربه شده در طول دوره نقاهت این عمل زیبایی دارد. دکتر یگانه تیموری بهترین جراح بینی مشهد به متقاضیان این عمل زیبایی به طور اکید توصیه می کند که  نهایت دقت و وسواس خود را در فاز انتخاب دکتر عمل بینی به کار بگیریند تا با یک انتخاب درست ، یک تجربه بدون درد از عمل بینی در ذهن آنها ثبت شود.

 

درد بعد از جراحی بینی - دکتر یگانه تیموری

 

علت درد بعد از جراحی بینی چیست؟

در طول جراحی های بینی ، مانورهای متخصص عمل بینی بر روی ساختار استخوانی ، بافت غضروفی و پوست بینی انجام می شود. این مانورها و دستکاری های بینی در طول عمل دماغ ، برای ایجاد تغییرات گسترده بر روی این عضو ، بافت های بینی را تحریک کرده و به اعصاب آن آسیب می زند.

برای دسترسی به چارچوب داخل بینی هم جراح زیبایی بینی ، برش هایی را در بینی ایجاد می کند و برای فرم دادن به آن استخوان بینی را تراش داده یا تغییرات کاهشی یا افزایشی را در غضروف بینی انجام می دهد. همه این کارها باعث می شود که بعد از عمل زیبایی بینی ، در بینی و نواحی اطراف آن برای دوره کوتاهی احساس ناراحتی داشته باشیم.

مقایسه شدت درد جراحی بینی به روش بسته و روش باز
در جراحی بینی به روش بسته ، دکتر خوب عمل بینی در مشهد ، عمل جراحی بینی را تنها با ایجاد برش هایی در داخل بینی ، انجام می دهد. از اینرو درد و تورم کمتری در این تکنیک ، اتفاق خواهد افتاد.

اما نکته قابل ملاحظه این است که این تکنیک جراحی بینی به روش بسته ، تنها در مواردی استفاده می شود که بهترین جراح بینی بخواهد عمل زیبایی بینی را به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام دهد. همچنین از این تکنیک ، در مواردی که دامنه اصلاحات در بینی وسیع است نمی توان استفاده کرد.
درد بعد از جراحی بینی به روش باز به واسطه خارجی بودن و بیشتر بودن برش ها و کار بیشتری که روی بینی انجام می شود ، ممکن است نسبت به روش بسته بیشتر باشد.

همه این احتمالات نسبی هستند و با توجه به اینکه آستانه تحمل درد در افراد مختلف متفاوت است و نیز تکنیک های استفاده شده توسط دکتر خوب عمل بینی در مشهد در طول جراحی بینی ، سطح مهارت جراح و دامنه تغییرات مورد نیاز در هر بینی متفاوت است نمی توان قطعاً گفت که کدام روش نسبت به دیگری ، ناراحتی بیشتری را به همراه دارد.

درد چند روز بعد از عمل بینی کاهش پیدا می کند؟

مدت زمان احساس درد بعد از جراحی بینی در بیماران مختلف ، متفاوت است. برخی مدت زمان ناراحتی طولانی تری را تجربه کرده و در برخی افراد ، درد بعد از عمل بینی بعد از گذشت تنها چند روز جراحی رینوپلاستی ، متوقف می شود.

خوشبختانه ، تجربه نشان داده است که این عمل زیبایی بینی ، یک جراحی کم درد است و بیماران ناراحتی کمی را تجربه می کنند. معمولاً ، بعد از گذشت 2 الی 3 روز بعد از جراحی کردن بینی ، ناراحتی در بینی فروکش می کند و جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

آیا میزان درد بعد از جراحی بینی قابل تحمل است؟

تعریف میزان درد بعد از جراحی بینی در هر بیمار به دلیل متفاوت بودن آستانه تحمل فرق دارد. برخی از بیماران میزان تحمل بالایی دارند و بدن برخی بیماران ، مقاومت و تحمل کمی از خود نشان می دهند. در نتیجه سرعت کم شدن درد در آنها متفاوت است.

به طورکلی ، جراح بینی خوب در مشهد داروهای مسکن را برای بیمار خود تجویز می کند و دستورات مراقبت بعد از عمل بینی را در اختیار او قرار می دهد که می تواند در کاهش درد بعد از رینوپلاستی ، کبودی و تورم مفید باشد.

برای کاهش درد بعد از جراحی بینی چه کارهایی می توان انجام داد؟

  • استفاده از کمپرس سرد بر روی گونه ها و اطراف بینی 
  • استراحت کافی و مرخصی گرفتن از محل کار یا محل تحصیل حداقل برای یک هفته 
  • دستکاری نکردن بینی و اجتناب از فین کردن حداقل به مدت سه ماه
  • اجتناب از فعالیت های فیزیکی و ورزشی سنگین
  • اجتناب از خم کردن سر
  • خوابیدن به پشت در چند هفته اول بعد از جراحی بینی
  • دوری از محیط های گرم و نور مستقیم آفتاب
  • نوشیدن مایعات فراوان
  • استفاده از داروهای مسکن از قبیل استامینوفن

بهترین دارو برای کاهش ناراحتی بعد از عمل بینی چیست؟

مسکن هایی مانند استامینوفن تجویز می شود. علاوه بر این داروی ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن نیز ممکن است تجویز شود.

لازم است از مصرف خودسرانه دارو خودداری کنید چراکه مصرف این داروها برای کاهش درد عمل بینی ، ممکن است عوارض جانبی برای شما به همراه داشته و باعث به خطر افتادن نتیجه عمل زیبایی بینی شما شود.

بنده دکتر یگانه تیموری که استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستم ، پس از پایان دوره پزشکی عمومی وارد فیلد تخصصی گوش، حلق و بینی شده و با کسب رتبه ۴ بورد تخصصی خود را دریافت نموده و دوره فلوشیپ فوق تخصص آندوسکوپی بینی و سینوس را با کسب رتبه اول با موفقیت به پایان رساندم.

 

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها