لیفت پیشانی

لیفت پیشانی از جمله متدهای جوانسازی صورت است که با نام لیفت ابرو نیز شناخته می شود. با این تکنیک پزشک می تواند چهره فرد را از حالت خمودگی خارج کند. به هر میزان که افتادگی پیشانی شما رفع شود طبیعی است اگر چهره شما جوان تر شود. سوالی که ذهن بسیاری را در انجام این پروسه به خود مشغول کرده این می باشد که برش های مورد نیاز دقیقا در چه نواحی اعمال می شود و پزشک چگونه می تواند عضلات پیشانی را به سمت بالا لیفت کند. در این مقاله دکتر یگانه تیموری، بهترین جراح لیفت پیشانی در مشهد، به توضیح کامل این پروسه پرداخته است.

 

لیفت پیشانی - دکتر یگانه تیموری

 

✅نکات مهم که قبل از لیفت پیشانی می بایست بدانید

قبل از اینکه هر قدمی در این راه بردارید مواردی هستند که به خاطر سپردن آن ها به شما کمک می کند که به فرم دلخواه خود دست یابید. این موارد عبارتند از:

 • اگر بیشتر نگران چین و چروک نوحی اطراف چشم خود هستید، بهتر است از پزشک خود مشورت بگیرید که به عنوان مکمل راهی را به شما پیشنهاد دهند.
 • افرادی که سیگار بخش جدایی ناپذیر زندگی آن ها می باشد، بیشتر در معرض عوارض ناشی از جراحی هستند. اگر شما در زمینه جراحی لیفت پیشانی مصمم هستید به مدت مشخصی می بایست از استعمال آن روی گردان باشید.
 • نتایج حاصل از لیفت کردن پیشانی دائم تلقی می شود با این حال نمی توان جلوی روند پیری را گرفت. تغییرات اساسی با بالا رفتن سن و کاهش یا افزایش وزن دیر یا زود تاثیر خود را بر ظاهرتان می گذارد.

اهمیت انتخاب جراح در لیفت ابرو

در اقدامات پزشکی موضوعی بسیار مهم انتخاب پزشک حاذق می باشد زیرا رضایت از نتایج حاصل از پروسیجر کاملا به دستان پرتوان جراح برمی گردد. توصیه می شود در این زمینه به تحقیق و پرس وجو بپردازید و با دیدن رضایت سایر زیباجویان لیفت پیشانی در مشهد، شما هم بهترین دکتر را انتخاب کنید.

مسائلی که قبل از لیفت باید آن ها را جدی بگیرید

بعد از انتخاب پزشک و مراجعه به ایشان لازم است درمورد هریک از موارد زیر با ایشان صحبت کنید:

سلامت جسمانی: پزشک با انجام معاینات بالینی تصمیم می گیرد که ایا این پروسه برای فرد مفید واقع می شود یا خیر.

ارزیابی بیماری های زمینه ای: سوابق بیماری و داروهایی که در گذشته مصرف می کردید قطعا بر روند جراحی موثر خواهد بود. برای مثال تغییر در نوع بیهوشی از موضوعاتی است که بعد از کسب چنین داده هایی رخ می دهد.

ریسک و عوارض احتمالی: شما می بایست از اثرات جانبی که لیفت پیشانی بر شما می گذارد آگاه باشید با توجه به این موضوع مشخص می شود که برای این پروسه کاندیدای مناسبی هستید یا خیر.

آمادگی برای جراحی لیفت کردن پیشانی: بعد از بررسی هریک از موارد فوق، پزشک دستورالعمل های دقیق وضروری قبل از لیفت ابرو را ارائه می دهد. برای مثال ایشان از شما می خواهد داروی خاصی مصرف کنید یا دوز داروهای فعلی را تغییر دهید تا پروسه به نحو احسنت پیش رود.

پروسه لیفت پیشانی

لیفت کردن ابرو از دو طریق بیهوشی عمومی و لوکال انجام می شود. تاکنون در این راه جراحان از دو تکنیک بهره گرفته اند که عبارتند از:

 • لیفت ابرو باز (سنتی)

پزشک در این روش با اعمال یک برش طویل در راستای پیشانی در خط مو یا خطوط افقی پیشانی به ایجاد تغییرات اقدام می کند. در ادامه با جداسازی پوست از لایه های زیرین شرایطی فراهم می اید که بتوان آن را به سمت بالا لیفت داد.ماهیچه های شل و چربی ها حذف می شوند

 • لیفت پیشانی به روش آندوسکوپی

در این تکنیک بهترین دکتر لیفت ابرو در مشهد، چند برش کوچک ایجاد و با ارسال آندوسکوپ (لوله منعطف مجهز به دوربین) نواحی داخلی را با دقت مشاهده می کند. تغییراتی که در این روش اعمال می شود دقیقا همانند نوع لیفت پیشای باز می باشد با این تفاوت که کم تهاجم تر است و با دیدن تصاویر بر روی مانتیور به جای زخم باز، انجام می شود.از آن جایی که این پروسه ماهیت جراحی دارد بسیاری به روش های معرفی شده جایگزین مانند لیفت با نخ روی می اورند. اینکه نتایج حاصل از این پروسه تا چه اندازه قابل اعتماد است از طریق مشورت با پزشک تعیین می شود.

هدف پزشک از انجام هر دو روش فوق یافتن عضلات افتاده و کشیدن آن به سمت بالا و در نهایت فیکس کردن ان می باشد. بعد از اینکه بافت ها در محل مناسب قرار گرفتند نوبت به بخیه زدن آن ها می رسد. پس از اتمام پروسه برای جلوگیری از بروز عفونت، محل برش ها پانسمان خواهند شد.

انتظارات بعد از لیفت پیشانی

بعد از پایان عمل و انتقال شما به اتاق ریکاوری، علائم حیاتی شما چک می شود و به محض هوشیاری از اتاق ریکاوری به داخل بخش منتقل می شوید. مواجه شدن با هریک از علائم زیر طبیعی است :

 • وجود درن های برای تخیه اب بین بافتی
 • کبودی و تورم
 • بی حسی احتمالی
 • درد ناراحتی
 • وجود پانسمان و باند بر روی صورت شما

اقدامات بعد از لیفتینگ پیشانی

بعد از جراحی لیفت پیشانی تمام دستورالعمل های لازم برای مراقبت های بعد از لیفت ابرو به شما و همراهتان آموزش داده می شود و برای محض اطمینان پزشک گفته ها را مکتوب می کند. از جمله بایدها و نبایدهایی که بعد از این پروسه می بایست مد نظر قرار دهید عبارتند از :

 1. رعایت کردن دقیق تمام دستورالعمل ها
 2. پرهیز از خم شدن به مدت حداقل سه هفته بعد از جراحی
 3. از فشار آوردن به جای زخم ها پرهیز کنید برای مثال پوشیدن لباس هایی که نیاز است آن ها را سر دربیاورید ممنوع است. نوع زیپی و دکمه ای پیشنهاد مناسبی هستند.
 4. مشاهده هرگونه خونریزی، درد غیرقابل تحمل و علائم خارج از انتظار بعد از لیفتینگ پیشانی از مواردی هستند که می بایست به پزشک گزارش داده شود.
 5. در صورت نیاز می توانید با تایید دکتر خوب لیفت پیشانی در مشهد، از مسکن استفاده کنید.

نواحی تحت تاثیر لیفت ابرو

این پروسه می تواند بر روی هریک از نواحی زیر تاثیر گذار باشد:

 • حذف خطوط و چین و چروک های افقی روی پیشانی و پل بینی
 • خطوط عمودی بین دو ابرو که با نام خط اخم نیز شناخته می شوند.
 • رفع افتادگی ابرو که چهره فرد از حالت پژمرده خارج می کند.

کاندیدای مناسب لیفت پیشانی چه کسانی هستند؟

طبیعی است که افرادی می بایست به این پروسه روی بیاورند که از وضع فعلی چهره خود راضی نیستند و با برخورداری از شرایط زیر می توانند پذیرا تغییرات باشند:

 1. از لحاظ جسمانی در وضعیت خوبی قرار دارند.
 2. لایف استایل سالمی را دنبال می کنند که مصرف سیگار و نوشیدن مشروبات الکی در آن جایی ندارد.
 3. انتظارات معقولانه از این پروسه دارند.

ایا لیفت پیشانی باعث تغییر حالت چشم ها می شود؟

یکی از سوالات رایجی که اغلب زیباجویان از پزشک خود می پرسند این می باشد که ایا لیفت ابرو بر حالت چشم ها تاثیر می گذارد یا خیر؟ در پاسخ به این شوال باید گفت خیر، بالا بردن ابرو به هیچ وجه حالت چشم و پلک ها را تغییر نمی دهد. نواحی که تحت تاثیر این پروسه قرار می گیرند چشم ها و پیشانی هستند. اگر می خواهید با اقدامی حالت فرم چشمان خد را تغییر دهید با پزشک خود مشورت کنید. ایشان ممکن است یکی از راه های زیر را به عنوان مکمل پیشنهاد دهد.

با لیفت کردن ابرو چه اقدامات دیگری می توان انجام داد؟

اغلب زیباجویان تمایل دارند که با یک تیر دو نشان را هدف بگیرند. با یکبار قرار گرفتن تحت جراحی زیبایی، اقدامات مختلفی را به ثمر برسانند. به گفته بهترین جراح از جمله عمل هایی که می تواند با لیفت پیشانی در مشهد همزمان شود عبارتند از:

 • لیفت صورت
 • لیفتینگ گونه
 • لیفت گردن
 • جراحی پلک بالا و پایین
 • ریسرفیسنیگ پوست (لایه برداری و جوانسازی)
0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: