جراحی پلک در مشهد

در طی سال های اخیر جمعیت بیشتری به سمت عمل جراحی پلک در مشهد یا بلفاروپلاستی، روی آورده اند. انجام این پروسه، یک راه همیشگی برای از بین بردن افتادگی پلک بالا و پایین، شل شدگی و تغییر حالت پلک هاست. به علاوه بسیاری از افراد برای رفع پف پلک های خود، عمل پلک را به عنوان بهترین گزینه انتخاب می کنند. چین و چروک و افتادگی پلک ها از بارزترین نشانه های افزایش سن در چهره افراد است. افتادگی بیش از حد پلک ها، باعث می شود فرد همیشه خسته به نظر برسد و دارای چهره ای عبوس و ناراحت باشد. از طرفی برخی از افراد در سنین پایین تر در اثر عوامل ژنتیکی یا قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب، این موارد ناخوشایند را تجربه می کنند. پس برای داشتن چهره ای شاداب تر و جوان تر، دکتر یگانه تیموری ، بهترین دکتر جراح پلک در مشهد ، انجام این پروسه را بهترین راهکار می داند.

جراحی پلک در مشهد - دکتر یگانه تیموری

بلفاروپلاستی پلک بالا

چشم ها نقش زیادی در جذابیت و ظاهر شما دارند. بسیاری از افراد در اولین نگاه، مجذوب چشم های افراد می شوند. به همین علت است که محصولات آرایشی متنوعی تاکنون برای زیبایی این عضو تولید شده اند. پس جای تعجب نیست که جراحی زیبایی پلک بالا، باعث باز شدن چهره شما شود. برای انجام جراحی پلک در مشهد ، متخصص جراحی پلک پوست افتاده یا به اصطلاح شل شده را برش می دهد. این مورد حتی باعث بهبود بینایی در افرادی می شود که افتادگی شدید پلک ها، جلوی دید آنها را گرفته است.

عمل زیبایی پلک پایین

با افزایش سن خاصیت ارتجاعی و قدرت ماهیچه های اطراف چشم کم تر شده و همین امر باعث شل شدگی ماهیچه ها به خصوص ماهیچه های زیر چشم می شود. نحوه جراحی پلک پایین کمی متفاوت تر است و پزشک متخصص با ایجاد شکاف کوچکی در زیر مژه های پلک پایین، پوست اضافه را حذف کرده و فرم چشم ها را اصلاح می کند.

بهترین کاندیدا برای انجام جراحی زیبایی پلک

افرادی که سیگاری نبوده و از سلامتی کاملی برخوردار هستند، مسلما کاندیدهای بهتری برای عمل زیبایی پلک می باشند. بعلاوه ، برخی از شرایط خاص پزشکی مانند سابقه گلوکوم و جداشدگی شبکیه این جراحی را با ریسک هایی روبه رو خواهد کرد. به طور کلی افرادی که انتظارات منطقی از نتیجه جراحی پلک در مشهد دارند ، از صلاحیت بیشتری برای انجام این فرایند زیبایی برخوردار می باشند، زیرا هر چند که عمل پلک به رفع پف و افتادگی پلک ها کمک می کند ، اما تاثیر مثبتی روی افتادگی ابروها و چین و چروک های ناحیه های اطراف چشم ندارد. این عمل در نهایت ظاهر بهتر و شاداب تری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. در نظر داشته باشید که افرادی که دارای خشکی چشم و دیابت هستند پیش از تصمیم برای این پروسه ، باید با بهترین جراح بلفاروپلاستی در مشهد ، مشورت کنند.

چه اقداماتی قبل از جراحی پلک در مشهد باید صورت گیرد؟

 1. حتما دستورالعمل های قبل از جراحی را به دقت مطالعه کرده و از ایمن بودن فرآیند ، اطمینان خاطر حاصل کنید.
 2. از مصرف داروهایی مانند آسپیرین ، ایبوبروفن ، ناپروکسن و سایر داروهای ضد التهابی استروئیدی خودداری فرمایید. همچنین از مصرف ویتامین E ، مکمل های گیاهی یا سایر داروهایی با ترکیبات فوق امتناع کنید. مصرف استامینوفن یا مولتی ویتامین های روزانه مانعی ندارد. اما برای اطمینان دو هفته پیش از عمل ، پزشک را از لیست داروهای خود مطلع سازید.
 3. دو هفته قبل و بعد از جراحی پلک در مشهد ، به هیچ عنوان سیگار نکشید. در نظر داشته باشید که مصرف تنباکو فرایند بهبود زخم را به تاخیر می اندازد.
 4. دو هفته پیش از عمل از قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم خودداری نمایید و حتما از ضد آفتاب هایی با SPF بالای 50 استفاده کنید.
 5. شب قبل از جراحی از حدود ساعت 12 شب از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 6. حتما فردی را به عنوان همراه خود به کلینیک بیاورید ، زیرا پس از جراحی شما اجازه رانندگی نخواهید داشت.

اقدامات لازم پس از بلفاروپلاستی

 • 48 ساعت پس از عمل پلک از کمپرس سرد برای کاهش درد ، ورم و کبودی به وجود آمده استفاده نمایید. از نگهداشتن طولانی مدت یخ بر روی پوست امتناع کنید.
 • سر خود را بالا نگه دارید. بدین منظور می توانید از چندین بالش برای زیر سر خود استفاده کنید. در هفته های اول به هیچ عنوان به پهلو نخوابید. این اقدام در بهبود کبودی نقش موثری دارد.
 • تا دو هفته الی سه هفته پس از جراحی پلک ، از لنز استفاده نکنید.
 • از فعالیت های سنگین مانند ورزش و بلند کردن وسایل سنگین امتناع کنید.
 • ممکن است پس از عمل در چشم های خود حس تاری داشته باشید. این امر طبیعی بوده  و تا 48 ساعت بعد از عمل ، رفع می شود.

آیا عمل بلفاروپلاستی دردناک است؟

عمل زیبایی پلک در مشهد ، بین یک الی دو ساعت زمان می برد. در طی جراحی ، بهترین دکتر عمل پلک ، یا از داروهای بیهوشی یا از بی حسی موضعی استفاده خواهد کرد، بنابراین شما متوجه هیچ دردی نمی شوید. برخی از افراد به علت حساس بود چشم ها و پلک ها قبل از انجام این عمل دچار استرس می شوند، اما باید بدانیم که پزشک در طول جراحی پلک ، فقط روی قسمت های سطحی مانور کرده و به عمق پلک کاری ندارد، پس به هیچ عنوان نگران این موضوع نباشید.

سن مناسب انجام بلفاروپلاستی

معمولا سن بالای 30 برای جراحی بالا کشیدن پلک مناسب تر است. هر چند افراد با سن پایین تر هم می توانند پروسه یاد شده را انجام دهند اما حداقل سن مورد نیاز ، 18 سال می باشد.

عوامل موثر در هزینه جراحی زیبایی پلک

هزینه مورد نیاز به عوامل متعددی بستگی دارد. به همین دلیل است که شاهد تفاوت قابل توجه هزینه ، بین کلینیک های مختلف هستیم. از میان عوامل موثر می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

عمل پلک فوقانی، تحتانی یا هردو: تعداد پلک های جراحی شده در تعیین هزینه نقش به سزایی خواهد داشت. بنابر تشخیص پزشک ، برخی از افراد فقط پلک بالایی ، برخی فقط پلک پایینی و برخی هر دو پلک خود را باید جراحی کنند.

منطقه جغرافیایی کلینیک: هزینه جراحی در شهر ها و ناحیه های مختلف تاثیری به سزایی دارد. 

پزشک متخصص: هر پزشک با توجه به تخصص و تبحر خود ، دستمزد ویژه ای را برای خدمات ارائه شده ، تعریف می کند. این قضیه درباره تکنیک مورد استفاده برای جراحی پلک در مشهد نیز صادق است ، زیرا پزشکان از متدهای متفاوتی برای عمل زیبایی پلک ها بهره می برند.
کلینیک: میزان پیشرفته بودن ابزار های استفاده شده و به عبارتی لوکس بودن کلینیک در هزینه نهایی بلفاروپلاستی موثر است. هزینه دستمزد پرسنل ، پرستار و سایر هزینه های جانبی هم بی اثر نخواهد بود.

نتایج حاصل از جراحی پلک دائمی است یا موقتی؟

طبق نظر بهترین جراح بلفاروپلاستی در مشهد ، اثر عمل زیبایی پلک ، طولانی مدت است. فرم پلک بالا می تواند تا بیش از 5_7 سال به همان شکل باقی بماند. در اکثر مواقع نتایج حاصل برای پلک پایین بیشتر و طولانی تر است. اما به هر حال چین و چروک به جود آمده بر اثر گذشت زمان و در اثر بالا رفتن سن می تواند با فیلرهای مختلف بهبود یابد.

چه معاینات و آزمایشاتی قبل از جراحی زیبایی پلک انجام می شود؟

معاینه فیزیکی پلک اولین مرحله معاینات قبل از عمل است که در طول آن وضعیت پلک ها و میزان افتادگی و دیگر مشکلات ظاهری ارزیابی می شود. بینایی سنجی نیزمعاینه دیگراین مرحله است. پزشک سوالاتی در خصوص داروهای مصرفی بیمار و سوابق پزشکی از او می پرسد و اغلب توصیه می شود که مصرف داروهای رقیق کننده خون برای مدتی متوقف شود.
با توجه به اینکه برخی بیماری های زمینه ای مخصوصا دیابت باعث کند شدن سرعت بهبود زخم ها می شود دکتر جراح پلک در مشهد نخست توصیه می کند که اقدامات لازم برای کنترل دیابت انجام شود.
سن بیمار نقش مهمی در تجویز آزمایش های تشخیصی توسط پزشک دارد. اطلاعات به دست آمده از این آزمایشات کمک می کند تا پلن تکمیلی دقیقی درباره وضعیت سلامت عمومی بدن به دست آید. دکتر یگانه تیموری دکتر خوب عمل پلک در مشهد در صورت نیاز آزمایش اشعه ایکس قفسه سینه ، نوار قلب و آزمایش خون را تجویز می کند.

عوارض جراحی بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک به دلیل تهاجمی بودن ماهیت آن می تواند عوارضی در پی داشته باشد. این جراحی از حساسیت بالایی برخوردار است و برای مهار عوارض لازم است انجام آن به یک پزشک متبحر و مورد اعتماد سپرده شود.
برخی عوارضی احتمالی بعد از عمل جراحی پلک می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • نا متقارن بودن پلک ها بعد از عمل
 • تاری دید
 • خشکی و احساس سوزش در چشم ها
 • مشکل بودن بستن چشم ها
 • درد، کبودی و ورم پلک و نواحی اطراف چشم
 • بی حس شدن پلک ها

بخش عمده ای از این عوارض جزو موارد نادر بوده و گزینه های اجتناب ناپذیر آن از قبیل ورم و کبودی نیز در دوره زمانی کوتاهی بهبود پیدا می کنند.

دوران نقاهت جراحی زیبایی پلک

در حالت واقع بینانه پلک شما ممکن است تا 1 الی 3 هفته پس از جراحی ورم داشته و کبود باشد. این موضوع به نوع پوست شما بستگی دارد. پس از یک الی دو هفته این کبودی رفع خواهد شد. همچنین طی دوران نقاهت ، در محل بخیه خارش ایجاد می شود که نشانه ای از روند بهبودی است ، پس به از خاراندن جای بخیه خودداری نمایید. همچنین در صورت شاغل بودن از محل کار خود مرخصی گرفته و بعد از جراحی پلک در مشهد ، استراحت کنید.

در نهایت ، عمل پلک یکی از جراحی های شایع در بین زیباجویان است که علاوه بر ایجاد ظاهری شاداب و جوان باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود. پس اگر شما هم از فرم پلک های خود ناراضی بوده و به فکر انجام عمل هستید ، در انتخاب پزشک و کلینیک ، اطمینان و دقت لازم داشته باشید چرا که هرچه پزشک شما از تبحر و مهارت بیشتری برخوردار باشد ، این فرآیند برای شما ایمن تر خواهد بود.

جراحی های همزمان با جراحی پلک 

گاهی تصمیم می گیریم با انجام یک اقدام کاملاً متفاوت و در واقع خاص ، یک تجربه منحصر بفرد را در دفتر زندگی مان ثبت کنیم. برای مثال ، تصمیم می گیریم یک تغییر مثبت و در عین حال طبیعی را در چهره مان خلق کنیم و با قرار گرفتن تحت برخی جراحی های زیبایی ، به بازیابی جوانی پرداخته و چهره مان را چند دهه ، جوان تر کنیم. خب این اقدام قطعاً با بالا بردن سطح اعتماد به نفس مان ، تاثیر مثبت خود را در کیفیت زندگی مان نیز نشان خواهد داد. زمانی که برای رفع ایرادات موجود در پلک که در اثر بالا رفتن سن بوجود آمده اند به یک جراح ماهر و با تجربه مراجعه می کنیم تا با کمک گرفتن از جراحی پلک ، اقدام به رفع ایرادات این ناحیه از چهره مان کنیم ، جراح بعد از انجام معاینات لازم روی پلک ها ، به ما یادآورد می شود که علاوه بر پلک ها ، بخش های دیگر صورت از قبیل پیشانی و پوست فک نیز در معرض حملات بیرحمانه علائم پیری قرار گرفته و زیبایی و شادابی دوره جوانی را از چهره مان ربوده است. در ارائه راه حل برای رفع این ایرادات ، مثلاً در ناحیه پیشانی ، جراح ، لیفت پیشانی و شقیقه را توصیه می کند که با بالا کشیدن پوست این ناحیه ، علاوه بر رفع چین و چروک ها ، به ابروها نیز فرم می دهد. و اما ، لیفت پیشانی ، یک سوم فوقانی صورت را بهبود می دهد ولی اگر یک سوم پایینی صورت نیز دچار مشکل افتادگی پوست شده باشد ، جراح ، با پیشنهاد دادن جراحی لیفت صورت ، یک راه حل بسیار مفید و ماندگار را به بیمار ارائه می دهد که می توان به جرات گفت که در صورت اجرا به دست یک جراح خوب ، می تواند نتیجه ای فوق العاده ار خلق کند. 

بنده دکتر یگانه تیموری که استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستم ، پس از پایان دوره پزشکی عمومی وارد فیلد تخصصی گوش، حلق و بینی شده و با کسب رتبه ۴ بورد تخصصی خود را دریافت نموده و دوره فلوشیپ فوق تخصص آندوسکوپی بینی و سینوس را با کسب رتبه اول با موفقیت به پایان رساندم.

 

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها