راهنمای کامل تزریق بوتاکس در مشهد

بالا رفتن سن و قرار گرفتن در برابر شرایط مختلف اب و هوایی به تدریج موجب بروز چین و چروک هایی در سطح پوست فرد می شود. عدم توجه به این خطوط بر عمق آن ها می افزاید و نیاز به تزریق بوتاکس را در افراد ایجاد می کند. با شنیدن نام این پروسه اولین سوالی که به ذهن افراد می رشد این است که ایا این پروسه خطرناک است؟ از چه طریقی بر رفع چین و چروک ها اثر می گذارد ؟ اگر شما هم ابهاماتی در این زمینه دارید ، دکتر یگانه تیموری ، بهترین دکتر تزریق بوتاکس در مشهد، مطالعه مقاله زیر به شما توصیه می شود.

 

تزریق بوتاکس- دکتر یگانه تیموری

 

بوتاکس چیست؟

بوتاکس متشکل از موادی سمی است که با ایجاد محدودیت در حرکت عضلات از تشکیل خطوط جدید و عمیق شدن آن ها جلوگیری می کند. با این وجود که بوتاکس به عنوان عامل کاهنده چین و چروک شناخته می شود ؛ با گذشت زمان به دیگر فواید آن پی برده شد. عملکرد آن به این شکل است که با فلج کردن عضلات صورت به طور موقت ، تنش موجود در آن ها را رها می سازد . از جمله روش های کم تهاجم برای جوانسازی است که می تواند نواحی متعددی را تحت تاثیر قرار دهد.

بوتاکس برای چه نواحی استفاده می شود؟

در این مقاله قصد داریم به اهداف جوانسازی این ماده اشاره کنیم ، بنابراین با چشم پوشی از دیگر اعضای بدن شامل گردن ، چشم ها ، سر ، زیربغل و غیره موارد استفاده این ماده را در چهره افراد به دو گروه فوقانی و تحتانی تقسیم بندی می کنیم :

نواحی فوقانی برای تزریق کردن بوتاکس

رفع خطوط بین ابروها ؛ خط اخم نامی است که برای این خطوط در نظر گرفته شده است. تزریق بوتاکس در مشهد ، توسط بهترین دکتر برای رفع خط عمیق تا خفیف موثر است. خط اخم در واقع همانی است که وجود آن ها بر صورت شما ، موجب می شود اخمالو به نظر برسید.

خطوط پیشانی ؛ خطوط تعجب ، همان خطوطی هستند که به صورت افقی بر روی پیشانی شما قرار دارند. با حرکت دادن ابروها به سمت بالا ، باعث می شود سن شما از آن چه هست بالاتر به نظر برسد. در خصوص این خطوط باید این نکته را یاداور شویم که فرقی ندارد که در چه سنی این چین های پیشانی را مشاهده می کنید ، توصیه ما به شما این است که در اسرع وقت به رفع آن ها اقدام کنید ؛ زیرا احتمال عمیق شدن و نیاز به انجام لیفت پیشانی و شقیقه را در شما به وجود خواهد اورد.

خطوط دور چشم ؛ با نگاه عمیق به چهره افراد خنده رو متوجه وجود خطوط در گوشه چشم آن ها که با نام پنجه کلاغی شناخته می شود ، می باشیم . تزریق بوتاکس در این نواحی یا هر ناحیه دیگر از اطراف چشم تنها می بایست توسط متخصص انجام شود.

رفع افتادگی پلک ؛ جالب است بدانید همیشه موضوع جوانسازی به رفع خطوط ارتباط ندارد. به همان میزان که چین و چروک در پیری و خمودگی چهره موثر است به همان میزان نیز افتادگی مانند افتادگی پلک در این جلوه اثر دارد. از بوتاکس برای رفع افتادگی نیز استفاده می شود.

خطوط خرگوشی روی بینی. در برخی افراد خطوطی مشاهده می شود مانند زمانی که عمیقا چیزی را می بویند یا اینکه می خندند. این چین ها خطوط خرگوشی نام دارد که رفع آن ها تاثیر بسزایی در جوانسازی می گذارد.

قسمت تحتانی صورت برای بوتاکس

 • خطوط لب و چانه

با توجه به چهره بزرگسالان متوجه این موضوع می شویم که حالت لب و دهان افراد با گذشت زمان به تدریج جمع و مملو از خطوط عمودی می شود.

 • فک و گردن

طبق نظر بهترین متخصص تزریق بوتاکس در مشهد، عواملی بسیاری اعم از ژنتیک ، کلاژن سازی ضعیف و تحت فشار دادن عضلات باعث می شود که این قسمت به بوتاکس احتیاج پیدا کند. با وجود اینکه بیشتر تزریق فیلر می تواند به جوانسازی اندام های یاد شده کمک کند ، بوتاکس کردن نیز می تواند این رسالت را به کمال برساند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این پروسه

چگونه گردن را تحت تاثیر قرار می دهد؟

تزریق بوتاکس به گردن

بوتاکس گردنبندی نام است که پزشکان برای تزریق ضدچروک به این ناحیه در نظر می گیرند. همانطور که قبلا نیز به این موضوع اشاره کردیم راه مکمل این متد استفاده از پرکننده ها نیز می باشد.

آماده سازی جوانسازی صورت

تزریق کردن بوتاکس پروسه غیر تهاجمی و جراحی که اغلب به صورت سرپایی انجام می شود ؛ بنابراین نیازمند حداقل امادگی می باشد. تنها لازم است اطلاعاتی در رابطه با سوابق بیماری خود ، داروهایی مصرفی و مخصوصا حساسیت ها ، با آغوش باز از تاثیرات شگفت انگیز استقبال کنید.

 1. این موضوع مهم را در گوشه ذهن نگه دارید که این فرایند هرچقدر هم که به سادگی انجام شود ، حتما می بایست توسط یک متخصص حاذق صورت پذیرد ؛ بنابراین قبل از هر اقدامی از تخصص فرد مورد نظر اطمینان حاصل کنید.
 2. از آنجایی که نقطه مورد نظر باید عاری از هرگونه میکروب باشد ؛ بنابراین نیاز است هیچ گونه آرایشی قبل از تزریق بوتاکس بر روی چهره خود نداشته باشید.
 3. ر مصرف قرص های رقیق کننده خون مانند اسپرین ، ایبوپروفن و داروهای گیاهی با محدودیت مواجه خواهید بود.

تزریق بوتاکس چگونه اثر می گذارد؟

اگر برای شما هم سوال ایجاد شده است که این پروسه چگونه بر جوانسازی موثر واقع می شود؟ باید گفت این ماده به طور موقت سیگنال های عصبی و انقباضات عضلانی را مسدود می کند. در واقع تنها نقش رفع کننده خطوط را ایفا نمی کند ، بلکه بعنوان مانعی در برابر تشکیل خطوط جدید نیز تلقی می شود. برای اینکه در طی این فرایند متوجه دردی نشوید دکتر خوب تزریق بوتاکس در مشهد، در ابتدا از بی حسی موضعی استفاده می کند و در ادامه از طریق سوزن های نازک ، مواد بوتاکس را بین 3 تا 5 بار تزریق می کند. زمان آن کوتاه مدت است و تقریبا 30 دقیقه از زمان اعمال بی حسی تا تزریق ، به طول می انجامد.

آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد؟

بروز درد و التهاب موقت بعد از این پروسه طبیعی است زیرا هر اقدامی با اندک ناراحتی همراه می شود. اما جای نگرانی وجود ندارد ؛ زیرا این مشکلات تنها چند روز مهمان شما هستند. بسته به ناحیه ای که بوتاکس می کنید ممکن است شاهد عوارض زیر باشید:

 • خستگی و سردرد ؛ دقیقا مشابه با حالتی که انگار فرد آنفولانزا دارد که این علائم به مدت 24 ساعت همراه شما خواهد بود.
 • تورم یا افتادگی موقت در ناحیه پلک
 • عدم توانایی در حرکت دادن اجزای صورت به صورت طبیعی.
 • الرژی نسبت به مواد آن مانند خارش
 • خشکی چشم یا دوبینی ؛ در صورتی که بوتاکس در اطراف چشم فرد تزریق شود ، این موارد بسیار نادر رخ می دهند.

آیا بوتاکس سمی است؟

هنگام سرچ کلمه تزریق بوتاکس اولین شایعه ای که افراد را نگران می کند و توی ذوق آن ها می زند کلمه سمی (سم بوتولینوم) است. در جواب باید گفت برخلاف این ادعا ، ترکیبات فراوری شده کلستریدیوم (باکتری موجود در میوه های خراب) که بوتاکس را می سازند، کاملا با بدن انسان ها سازگاری دارد مانند پنی سیلین که از کپک ها مشتق می شود. مواد آن مورد تایید سازمان غذا و دارو امریکا (FDA) می باشد و همانطور که در ابتدا ذکر شد فواید آن تنها به موضوع جوانسازی محدود نمی شود.

اقدامات بعد از تزریق بوتاکس

 1. از ایجاد فشار و مالش بر روی عضو مورد نظر پرهیز کنید ؛ زیرا باعث انتقال آن ها به نقطه ای دیگر می شود و تاثیر خود را از دست می دهد.
 2. اگر به خطوط اخم بوتاکس تزریق کرده اید ، لازم است بدانید که به مدت 3 الی 4 ساعت مجاز به خم شدن ، یا دراز کشیدن نخواهید بود. توجه داشته باشید که عدم توجه به این موضوع ، افتادگی پلک را ناشی می شود .
 3. اکثر افراد بعد از این پروسه به انجام فعالیت های روزمره خود می پردازند ؛ تنها با شرطی که فعالیت هایتان سنگین نباشد.
 4. اگر می خواهید بدایند که بعد از گذشت چه مدت زمانی شاهد اثرات تزریق بوتاکس خواهید بود باید بگوییم که به گفته بهترین متخصص در مشهد، این فرایند به زودی تاثیرات خودش را بر روی چهره شما نمایان می کند ، فقط کافی است 1 الی 2 روز صبر کنید.

آیا نتایج حاصل از تزریق بوتاکس دائمی است؟

اگر به دنبال راهی برای تغییرات دائمی هستید ، لازم است بدانید که تنها نتایج مفید آن به مدت 4 ماه ماندگاری دارند. اثرات این پروسه به نحوی است که نه تنها چروک های عمیق بلکه نوع ریز آن ها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. به عبارت بهتر زمانی که شما بتوانید از طریقی تشکیل خطوط جدید را به تعویق بیاندازید ، در واقع از عمیق شدن ان ها جلوگیری می کنید و قدم به قدم از پیری دور می شوید. پزشک تکرار این اقدام را برای ماندگاری نتایج پیشنهاد می دهد.

تزریق بوتاکس برای چه افرادی پیشنهاد نمی شود؟

 • زیباجویان زیر سن 18 سال
 • افرادی که عفونت پوستی دارند.
 • مراجعینی که دارای بیماری عصبی عضلانی هستند
 • افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند ؛ یا به عبارت بهتر تحت درمان برای بیماری هایی از قبیل مشکلات قلبی ، دیابت و تشنج هستید.
 • پوست شما ضخیم است.
0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: