لیفت صورت

لیفت صورت از جمله رایج ترین اقدامات زیبایی است که اهداف اصلی، از بین بردن آثار چین و چروک از صورت و گردن را دنبال می کند. تاکنون راه های متعدد لیفت کردن صورت از انجام ورزش تا استفاده از کرم های کلاژن ساز معرفی و اجرا شده است که هیچ یک به اندازه نوع جراحی آن نتوانسته نیاز افراد را پاسخ بدهد. دکتر یگانه تیموری، بهترین جراح لیفت صورت در مشهد، در طی این پروسه با اعمال برش های جزئی در نواحی خاصی از صورت فرد، به حذف بافت های اضافه می پردازد. در نهایت ایشان پس از کشیدن پوست و بازگرداندن تمام بافت ها به نواحی اسبق خود، جوانی را برای شما به ارمغان می اورد.

 

لیفت صورت-دکتر یگانه تیموری

 

لیفت صورت چیست؟

این پروسیجر با نام ریتیدکتومی در بین پزشکان شناخته می شود که در آن متخصصان به زدودن آثار پیری که در قالب خطوط رخ نمایی می کنند می پردازند. با بالا رفتن سن، اصولا نواحی متعددی اعم از گردن و صورت حالت جوانی خود را از دست می دهند. پوست این اندام به تدریج شل و حجم طبیعی خود را از دست می دهد. آنچه در این پروسه پیش روی شما قرار دارد، حذف پوست اضافه و چربی یا حتی در مواقعی عضلات می باشد. نشانه های پیری که با لیفت صورت جبران می شود عبارتند از:

 • افتادگی وشلی پوست صورت
 • خطوط عمیق بین گوشه دهان تا بینی شما که با نام خط خنده نیز آن را می شناسیم.
 • کاهش چربی صورت یا از دست دادن آن به طور کامل
 • افتادگی پوست روی گونه ها و فک
 • پوست اضافه و چربی های انباشته شده در گردن که با غبغب نیز شناخته می شود.

سه نکته مهم که باید قبل از لیفتینگ صورت بدانیم

 1. اولین نکته مهم که درباره این پروسه باید بدانیم این است که لیفت صورت در مشهد یا سایر شهرها، توسط بهترین دکتر اساسا همانند جراحی بینی تغییری در بیس چهره شما ایجاد نمی کند و همچنین به هیچ عنوان مانعی برای روند پیری تلقی نمی شود.
 2. علاوه بر موارد فوق، چین و چروک های سطحی، آفتاب سوختگی و تغییر رنگ در پوست با استفاده از این متد رفع نمی شوند.
 3. این پروسه برای هر فرد نتیجه ای منحصر به فرد به ارمغان می اورد و نتایج قابل قیاس با یکدیگر نمی باشند.

انواع مختلف لیفت صورت

بسته به این که پزشک می خواهد کدام ناحیه از صورت شما را تحت تاثیر قرار دهد ، تکنیک های متنوعی برای ریتیدکتومی معرفی شده است. لازم به ذکر است که تفاوت در این متد ها به نواحی اعمال برش بستگی دارد. از انواع مختلف این پروسیجر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لیفت صورت سنتی

در روش قدیمی این متد، برش ها در نواحی اطراف گوش، خط رویش مو و زیر چانه فرد اعمال میشد. جراح با جدا کردن پوست از بافت های زیرین شرایطی را فراهم می اورد که بتواند عضلات و دیگر ساختارهای نگهدارنده صورت و گردن را سفت کند. علاوه بر این اقدامات در صورت نیاز پزشک چربی ها زائد در نواحی گردن و غبغب را نیز حذف می کند. در نهایت ایشان با قرار دادن پوست در محل اصلی خود ، اضافات آن را حذف و چهره ای طبیعی را برای زیباجو به ارمغان می اورد. قرار دادن نام سنتی بر این تکنیک، دال بر این موضوع نیست که این روش به طور کامل منسوخ شده است بلکه بسته به شرایط برای برخی افراد این روش مورد استفاده می باشد.

لیفت صورت SMAS

در این متد پزشک لایه ای که پوست صورت را به چربی ها و عضلات آن متصل می کند را مورد هدف قرار می دهد. در واقع نواحی دو سوم پایینی صورت تحت تاثیر قرار می گیرد. فرایند این پروسه به این نحو است که بهترین جراح لیفت صورت در مشهد با اعمال برش در نواحی خاص تنها به برداشتن پوست اضافه و چربی ها در گونه ها و نواحی پایینی صورت اقدام می کند. این متد را می توان زیر مجموعه ای از روش سنتی دانست.

لیفتینگ صورت به روش deep plane

در این روش هم لایه اتصال دهنده پوست به چربی ها و عضلات تحت تاثیر قرار می گیرند. پزشک لایه یاد شده را به همراه چربی و پوست با همدیگر لیفت می کند. لیفت دیپ می تواند به صورت همزمان نواحی متعددی از صورت شما را به سمت بالا بکشد.

لیفت ناحیه میانی صورت

لیفتینگ ناحیه میانی صورت با نام لیفت گونه نیز شناخته می شود و همانطور که از نام آن پیدا است، قسمت میانی صورت با این روش جوان می شود. جراح چربی روی گونه را جابه جا و پوست آن را سفت می کند.

مینی ریتیدکتومی

در لیفت صورت مینی تمرکز جراح بر قسمت پایین صورت و گردن قرار دارد. یک روش ساده و کم تهاجم نسبت به سایر روش های معرفی شده محسوب می شود. این تکنیک به افرادی توصیه می شود که جوان هستند و تنها می خواهند آثار اولیه پیری را از چهره خود بزدایند.

لیفتینگ پوستی

با شنیدن نام این پروسه شاید حدس زده باشید که این روش تنها پوست زیباجو را تغییر می دهد و تمرکز آن بر قسمت پایینی صورت و گردن قرار دارد.

انجام همزمان لیفت صورت با دیگر جراحی ها

بسیاری از مراجعه کنندگان تمایل دارند که این پروسه را با سایر اقدامات زیبایی مربوط به صورت همزمان کنند. سوالی که اغلب ذهن آن ها را به خود مشغول کرده این است که این موضوع امکان پذیر است در پاسخ باید گفت بله ، انجام لیفت صورت در مشهد را بنا به صلاحدید بهترین پزشک جراحی صورت، می توان با یکی از پروسه های زیر مقارن کرد:

 • جراحی پلک
 • جراحی زیبایی بینی
 • پروتز صورت
 • لیفت ابرو
 • تزریق فیلر
 • جوان سازی چانه
 • لایه برداری شیمیایی پوست

کاندیدای مناسب لیفت صورت

برای بهره مندی از هر پروسه ای، لازم است که واجد شرایط دریافت خدمات آن باشید. افرادی برای این لیفتینگ صورت مناسب اند که :

 1. از شرایط جسمانی خوبی برخوردارند و به بیماری خاصی مبتلا نیستند.
 2. عادات ناسالم از قبیل مصرف سیگار و نوشیدن مشروبات الکلی در روتین زندگی آن ها جایی ندارد.
 3. از لحاظ روانی سالم هستند و توقعات معقولانه از این پروسه دارند.

طبق نظر بهترین دکتر جراحی صورت افرادی می توانند از لیفت صورت در مشهد بهره مند شوند که آثار و علائم پیری در چهره آن ها هویدا ولی پوست آن ها هنوز دارای حالت کشسانی برای اعمال تغییرات باشد. اگر بخواهیم از دیدگاه سن به این موضوع نگاه کنیم باید بگوییم که زیباجویانی با رنج سنی بین 40 تا 60 سال می توانند از مزایای این پروسه بهره مند شوند، با این حال افراد کم یا بیشتر از این محدوده سنی نیز با تایید پزشک می توانند لیفتینگ صورت انجام دهند.

جزئیات پروسه ریتیدکتومی

هر فرایند جراحی برای افراد نتیجه منحصر به فردی را رقم می زند بنابراین بسیار اهمیت دارد که قبل از برداشتن هر گامی به طور با پزشک خود صحبت کنید. در جلسه مشاوره شما و پزشک منتخب در رابطه با موارد زیر با یکدیگر صحبت خواهید کرد:

 • اهداف شما از انجام لیفت صورت و نتایجی که انتظار دارید.
 • صحبت از هر گونه حساسیت و آلرژی که دارید و داروهایی که در حال حاضر استفاده می کنید.
 • وضعیت سلامتی شما، اینکه به بیماری خاصی مبتلا هستید یا خیر.
 • جراحی های که سابقا انجام داده اید.
 • در طول جلسه مشاوره پزشک به بررسی موارد زیر می پردازد:

انجام معاینات بالینی

 1. بررسی وضعیت روانی و احساسی شما و اطمینان از این موضوع که به خواسته خود به انجام این پروسه روس اورده اید.
 2. صحبت از متدهای مورد استفاده و انتخاب بهترین آن ها بسته به شرایط شما
 3. معاینه و ارزیابی دقیق پوست زیباجو به صورت مستقیم و مقایسه آن با عکس های تهیه شده
 4. صحبت از آنچه که پیش روی فرد قرار دارد عوارض و دوران نقاهت
 5. توضیح نوع داروی بیهوشی مصرفی

آمادگی برای لیفت صورت

برای اینکه نتایج حاصل از این پروسه تحت تاثیر قرار نگیرد لازم است اقدامات زیر را جهت آماده سازی انجام دهید:

 • آزمایش خون
 • صحبت از داروهای مصرفی و هماهنگی با پزشک جهت دریافت دستورالعمل جدید
 • پرهیز از مصرف سیگار و نوشیدن مشروبات الکلی به مدت مشخصی قبل از پروسه
 • خودداری از خوردن داروهای کاهنده غلظت خون مانند آسپرین، ایبوپروفن و ویتامین E

این موضوع مهم را در گوشه ذهن نگه دارید که رعایت بایدها و نبایدهای که بهترین دکتر قبل از جراحی لیفت صورت در مشهد به شما ارائه می دهد، بسیار مهم و موثر است. لازم است شما با فردی هماهنگ کنید تا در روز عمل و بعد از آن حداقل به مدت 48 ساعت در کنار شما حضور داشته باشد. اگر جراحی شما از نوع سنتی باشد، نیاز است که مدت زمان بیشتری را از محل کار مرخصی بگیرید. در این زمینه توصیه می شود که با پزشک خود صحبت کنید.

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در:
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: