جراحی گوش در مشهد

گوش ها به عنوان بیرونی ترین عضو صورت ، شاید به آن اندازه به چشم نیایند اما کوچک ترین ناهنجاری در آن ها به خوبی نمایان می شود. به همین دلیل است که دسته ای از پزشکان در حوزه جراحی گوش ، متخصص شدند. نارضایتی از ظاهر گوش ها تنها به دلایل ارثی نمی باشد بلکه ما بسیاری از ورزشکاران مانند کشتی گیران را دیده ایم که به علت شکستگی به این پروسه روی می اورند. این پروسه صرفا جنبه زیبایی دارد و به هیچ وجه تاثیری بر حد شنوایی افراد نخواهد گذاشت ، اگر ساکن استان خراسان ، شهر مشهد ، پایتخت معنوی ایران زمین هستید و می خواهید با انجام جراحی گوش در مشهد ، ایرادات ظاهری این عضو را رفع کنید ، توصیه ما به شما این است که حتماً حتماً تا انتهای مطالب جمع آوری شده از توضیحات  دکتر یگانه تیموری ، بهترین جراح گوش در مشهد را مطالعه کنید.

 

جراحی گوش - دکتر یگانه تیموری

 

جراحی گوش چیست؟

اتوپلاستی که اغلب با نام جراحی زیبایی گوش نیز شناخته می شود ، پروسه ای برای تغییر دادن شکل ، موقعیت و اندازه گوش ها است. شما ممکن است به دلیل اینکه گوش هایتان برجستگی غیر نرمال دارد یا به علت بروز حوادث ناگهانی، به عمل زیبایی گوش روی بیاورید. برخی از مراجعین باری جراحی گوش در مشهد نیز به علت مسائل مادرزادی نیاز به عمل زیبایی گوش دارند. انجام این پروسه در هر سنی امکان پذیر است ، تنها به شرطی که گوش از لحاظ رشد به تکامل رسیده باشد. اغلب افراد بالاتر از سن 5 سال می توانند اتوپلاستی انجام دهند. در برخی از نوزادان که با گوش های برجسته یا سایر ناهنجاری ها مربوطه به دنیا می ایند ، آتل بندی می تواند موثر واقع شود. در این زمینه با پزشک معالج صحبت کنید.

دلایل انجام اتوپلاستی

جراحی گوش در مشهد مانند سایر شهرهای دیگر ، در مسیر رفع نیاز متقاضیان به ارتقا دادن جذابیت ظاهری و حذف ایرادات در چهره ، انجام می شود. طبق نظر جراح خوب، عمده دلایلی که افراد به آن علت به عمل جراحی زیبایی گوش نیاز دارند عبارتند از :

  • گوش های بیرون زده به نحوی که از نمای روبرو به طور واضح مشخص است.
  • سایز بزرگتر گوش نسبت به سایر اجزای صورت
  • عدم رضایت از جراحی زیبایی گوشی که قبلا انجام داده اید.

جراحی گوش در مشهد اغلب روی هر دو گوش انجام می شود تا از این طریق ، تقارن چشم نوازی به دست آید ، با این حال مراجعه کنندگانی وجود دارند که به علت آسیب دیدگی تنها یکی از گوش های خود تحت جراحی گوش در مشهد قرار می گیرند.

اقدامات اولیه قبل از جراحی گوش در مشهد

بعد از تحقیق و پرس و جوی فراوان و انتخاب جراح حاذق در این زمینه ، در جلسه مشاوره برای گفتگو درباره جنبه های مختلف جراحی گوش در مشهد ، با پزشک خود به گفتگو خواهید نشست :

ارزیابی سوابق بیماری ؛ خودتان را برای پاسخ دادن به سوالاتی در زمینه وضعیت سلامتیتان ، مخصوصا عفونت گوش ، چه در گذشته و چه در حال حاضر آماده کنید. اغلب پزشک درباره داروهای مصرفی به صورت تجویزی و خودسرانه از شما سوالاتی می پرسد.

انجام معاینات بالینی ؛ برای تعیین متد درمان در جراحی گوش در مشهد ، پزشک به انجام معاینات گوش های شما می پردازد. محل قرارگیری ، اندازه ، شکل و تقارن از فاکتورهای مهمی هستند که می بایست مدنظر قرار داشته باشند. تهیه تصاویر قبل و از جراحی ، کمک شایانی به پیشبرد روند پروسه و دستیابی به نتایج دلپذیر خواهد کرد.

از انتظارات خود صحبت کنید ؛ پزشک از شما می پرسد که چرا می خواهید جراحی گوش در مشهد را انجام دهید و انتظارات شما از این پروسه چه می باشد. توصیه می شود با آگاهی کامل در این راه قدم بگذارید و با دانش نسبت به میزان تغییرات و عوارض ، تلاش های جراح را پذیرا باشید.

بعد از اینکه تعیین شد که شما کاندیدای مناسبی برای جراحی گوش در مشهد هستید ،دکتر خوب عمل زیبایی گوش، یک سری اقدامات قبل از جراحی را برایتان مشخص می کند. این موارد در ادامه به تفصیل توضیح داده خواهند شد.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی گوش در مشهد

به عنوان موضوع مهم ، این نکته را بیاد داشته باشید که از خوردن داروهای ضدالتهابی و رقیق کننده خون همانند آسپرین ، ایبوپروفن ، مکمل های دارویی و غذایی پرهیز کنید.

استعمال دخانیات با کاهش جریان خون ، دوره بهبودی را با مشکل مواجه خواهد کرد. اگر سیگار مصرف می کنید ، پزشک به شما توصیه می کند به مدت مشخصی قبل و بعد از جراحی گوش در مشهد از آن دست بکشید.

همچنین لازم است که شما با فردی هماهنگ کنید که بعد از اتمام عمل گوش در مشهد شما را به منزل برساند و حداقل به مدت یک شب به مراقبت از شما بپردازد.

انتظارات جراحی زیبایی گوش

اتوپلاستی می تواند هم در بیمارستان و هم در مطب شخصی پزشک به صورت سرپایی انجام شود. یعنی بعد از اتمام جراحی گوش در مشهد ، شما به منزل بازخواهید گشت. 

به گفته جراح خوب اتوپلاستی تکنیک های عمل زیبایی گوش در مشهد ، بسته به نوع ناهنجاری می تواند متنوع باشد. تفاوت در هریک از این تکنیک ها به محل اعمال برش ها ارتباط دارد. از نواحی رایجی که پزشک برای اعمال تغییرات استفاده می کند عبارت است از:

  • پشت گوش ها
  • چین های داخلی عضو

بعد از اعمال برش ، پزشک ممکن است غضروف اضافی را حذف کند و یا اینکه آن ها را به ناحیه دیگر پیوند دهد. در ادامه با اعمال بخیه تغییرات را فیکس خواهد کرد. در مجموع مدت زمانی که پزشکان به جراحی گوش در مشهد اختصاص می دهند حدود دو ساعت می باشد.

بعد از عمل زیبایی گوش

بعد از اتمام عمل ، عضو تحت جراحی با باند پانسمان می شود. احساس درد و خارش بعد از جراحی گوش در مشهد کاملا طبیعی است ؛ با استفاده از داروهایی که پزشک برای شما در نظر گرفته است می توانید تا حد زیادی از این عوارض بکاهید. اگر در صورت مصرف دارو ، بازهم احساس درد داشتید ، فورا با پزشک خود تماس برقرار کنید.

توصیه می شود که از خوابیدن بر روی پهلوها خودداری کنید. لمس کردن گوش های تازه جراحی شده چه به صورت مالش و چه به صورت خارش ممنوع است ؛ زیرا با تحریک زخم ها احتمال بروز خونریزی افزایش پیدا می کند. به این منظور بهتر است لباسی بپوشید که تعویض آن راحت باشد.

چند روز بعد از جراحی گوش در مشهد ، برای برداشتن باندها می بایست به پزشک مراجعه کنید. در صورت مشاهده تورم و قرمزی ، نگران نشوید زیرا به مرور از بین خواند رفت. استفاده از هدبند شل هنگام خواب تا هفته های بعد از جراحی معمول می باشد. هد بند به شما کمک می کند که حین غلت خوردن فشاری به گوش های شما وارد نشود.

از آنجایی که بهترین جراح زیبایی گوش در مشهد، هم از بخیه های جذبی و هم غیرجذبی برای بستن محل برش ها استفاده می کند ، لازم است حتما از دکتر زمان ویزیت های فالوآپ را برای برداش بخیه ها بپرسید.

نتایج عمل زیبایی گوش

بعد از برداشتن پانسمان ، فورا متوجه تغییرات حاصل از جراحی خواهید شد ، این تغییرات دائمی هستند. اگر نتایج دلخواه شما نبود ، با پزشک خود درباره جراحی گوش ترمیمی صحبت کنید.

عوارض جراحی زیبایی گوش

عوارض بخش جدایی ناپذیر هر اقدامی می باشد ، مخصوصا جراحی که عضو را مستقیما تحت تاثیر قرار می دهد. از جمله اثرات جانبی که جراحی گوشدر مشهد برای شما به همراه دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • جای زخم
  • عدم تقارن در گوش ها و تغییر جایگاه آن ها
  • تغییر در لامسه پوست
  • واکنش های آلرژیکی

مراقبت های بعد از جراحی گوش

تغذیه مناسب : در زمان انتخاب گزینه های خوراکی ، به سفتی و نرمی غذا اهمیت دهید تا به گوش شما در زمان جویدن غذا فشار وارد نشود. همچنین غذاهایی انتخاب کنید که مغذی باشد و مواد لازم برای بهبود را برای بدن شما تامین کند.
نحوه خوابیدن : در زمان خوابیدن نباید روی گوش عمل شده بخوابید چون وزن سر روی گوش فشار وارد می کند و ممکن است منجر به خونریزی شود. بهترین پوزیشن خوابیدن ، به صورت طاق‌باز است.
مصرف داروها : آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده که برای جلوگیری از بروز عفونت تجویز شده اند را طبق دستور مصرف کنید. همچنین گاهی برای سرعت گرفتن بهبود ، مکمل‌های خوراکی و مولتی‌ویتامین تجویز می شود. در خصوص مصرف داروها ، حتماً با پزشک مشورت کنید.
ترک سیگار و الکل : ترک مصرف سیگار و الکل تا زمان بهبودی کامل بعد از جراحی گوش در مشهد ، بسیار مهم است. مصرف این دو ماده می تواند منجر به تاخیر در روند بهبود شود.
محدود کردن فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی : حرکت زیاد می تواند موجب بیشتر شدن میزان گردش خون شده و به گوش فشار وارد کند پس بهتر است تا دو هفته بعد از عمل ، فعالیت های فیزیکی و ورزشی تان را محدود کنید.
مراقبت از بخیه‌ها : ضدعفونی کردن گوش روزانه سه مرتبه با استفاده از هیدوژن پراکسید و سپس خشک کردن آن و استفاده از کمی وازلین برای نرم شدن محل بخیه ، توصیه می شود.
اجتناب از تماس گوش با آب : محل جراحی در طول دوره بهبود نباید با آب تماس داشته باشد بنابراین در زمان حمام رفتن ، از شستن محل جراحی پرهیز کنید تا مشکل عفونت گوش بعد از عمل جراحی گوش در مشهد بوجود نیاید. در زمان حمام کردن ، از آب خیلی داغ استفاده نکنید و بعد از حمام با یک دستمال نرم یا حوله ، گوش خود را به آرامی به طور کامل خشک کنید.
استفاده از هدبند : هدبند برای مدتی روی گوش شما قرار می گیرد تا وضعیت گوش ها، تثبیت شود و ورم ناشی از جراحی گوش سریع تر فروکش کند.

بنده دکتر یگانه تیموری که استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستم ، پس از پایان دوره پزشکی عمومی وارد فیلد تخصصی گوش، حلق و بینی شده و با کسب رتبه ۴ بورد تخصصی خود را دریافت نموده و دوره فلوشیپ فوق تخصص آندوسکوپی بینی و سینوس را با کسب رتبه اول با موفقیت به پایان رساندم.

 

0 0 رای ها
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها